Haberler

Volkan Işık’ın öğrencileri Türkiye Tırmanma Şampiyonası ile Motosporları Dünyasına "Merhaba" dedi.

 

Dünya Ralli Şampiyonası’nda puan alan ve Avrupa’da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000’i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

Volkan Işık’ın öğrencileri Türkiye Tırmanma Şampiyonası ile Motosporları Dünyasına "Merhaba" dedi.
Türkiye’de motorsporlarına yeni isimler kazandırmayı hedefleyen Volkan Işık Sürüş Teknikleri, ralli eğitimlerine katılan ve bu dünyaya adım atmak isteyen yeni pilotları, Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda yarıştırmaya başladı. Ayşegül Bacak, Burcu Çilingir Ürkmez ve Kaya Tepe, Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı olan BOSSEK Soğukpınar Tırmanma Yarışı’nda Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında yarışma fırsatı buldular. 18 Temmuz Pazar günü organize edilen yarışta Kategori 1 ‘e yeni bir heyecan getiren pilotlar, Fiat Palio otomobilleri ile podyum mücadelesi verdiler.

Kategori 1'e damga vurdular.
Kategori 1 ‘de yarışa Mersin’den katılan Kaya Tepe ilk yarışında 2. olarak büyük bir başarıya imza attı. Vermiş olduğu kısa aradan sonra tekrar yarışmaya başlayan Bursalı bayan pilot Burcu Çilingir Ürkmez ise Kategori 1’de 3. olarak parkurlara hızlı bir geri dönüş yapmış oldu. Tırmanma yarışına İstanbul’dan katılan Ayşegül Bacak yapmış olduğu istikrarlı dereceler ile ilk yarışında kendi kategorisinde 5. olarak motorsporlarına güzel bir başlangıç yaptı.

Sezon Kartepe'de devam edecek.
Soğukpınar Tırmanma Yarışı, Bursa Uludağ'da Soğukpınar ve Bağlı köyleri arasındaki 4,94 km'lik parkurda Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından organize edildi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirildi. Pilotlar, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelelerine, 6-7 Ağustos tarihlerinde İzmit Maşukiye’de organize edilecek olan KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı ile devam edecekler. 

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01