Haberler

Kartepe'de "Podyum" için sıcak bir mücadele vardı.

 

Dünya Ralli Şampiyonası'nda puan alan ve Avrupa'da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000'i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

Kartepe'de "Podyum" için sıcak bir mücadele vardı.
Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın 6. ayağı Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 7 Ağustos Cumartesi günü Kartepe parkurunda düzenlendi.

Kategori 1'de üç pilotumuz start aldı.
Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın 6. ayağı olan KOSDER Kartepe Tırmanma Yarışı'nda, Ayşegül Bacak, Burcu Çilingir Ürkmez ve Mehmet Tartıcı, Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında yarıştılar. 7 Ağustos'ta organize edilen ve 24 otomobilin kayıt yaptırdığı yarışta gün saat 10:00'da antrenmanlarla başladı. Sıcak bir havada gerçekleşen yarışta, Kartepe'ye gelen izleyiciler ve motorsporları severler keyifli bir mücadele izleme şansı buldu.

Podyum mücadelesi de sıcaktı.
Kategori 1‘de podyum için kıran kırana bir mücadele sergileyen pilotlar, seyircilerden alkış aldı. 1. çıkışta Ayşegül Bacak ve Burcu Çilingir Ürkmez arasındaki 0,3 saniyelik fark, podyumun 3. basamağı için çok sıkı bir mücadelenin ortaya konulacağının habercisi oldu. 2. çıkışta bu ikiliden podyumun 3. basamağını kazanan isim Ayşegül Bacak olurken Kategori 1'de dördüncülüğü Burcu Çilingir Ürkmez aldı. İlk çıkışta yaptığı hata ile gerilere düşen Mehmet Tartıcı ise 2. çıkışta bu hatasını telafi ederek yapmış olduğu iyi zaman ile ilk yarışını 5. olarak bitirerek motorsporlarına iyi bir başlangıç yapmış oldu. 

Sezon İstanbul'da devam edecek.
Pilotlar, Türkiye Tırmanma Şampiyonası'ndaki mücadelelerine, 29 Ağustos tarihinde İstanbul'da organize edilecek olan İSOK Bozhane Tırmanma Yarışı ile devam edecek. 

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01