Haberler

Volkan Işık Sürüş Teknikleri, Yeni Volvo S60 tanıtımı için İstanbul Park Pisti'ndeydi.

 

Dünya Ralli Şampiyonası'nda puan alan ve Avrupa'da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000'i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

Volkan Işık Sürüş Teknikleri, Yeni Volvo S60 tanıtımı için İstanbul Park Pisti'ndeydi.
Katılımcılar, İstanbul Park Pisti'nde Volvo S60'ın performansını test etme olanağının yanında, VCDA pilotları ve Volkan Işık'ın şovlarıyla da yeni Volvo S60'ın dinamik karakterini yakından görme fırsatı buldu.

Yeni Volvo S60, İstanbul Park Pisti'nde yapılan lansmanla Türkiye'ye merhaba dedi. Volkan Işık ve Victoria Silvstedt'in katıldığı lansmanda, yeni S60'ın Yaya Algılama Sistemi, Viraj Çekiş Kontrolü – Çekiş Torku Yönlendirmesi (CTC), Gelişmiş Denge Kontrolü (ASC), Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) gibi çarpıcı teknolojik güvenlik özellikleri dört farklı istasyonda test edildi. Katılımcılar, Volkan Işık Sürüş Teknikleri ekibi ile birlikte İstanbul Park Pisti'nde S60'ın performansını test etme olanağını buldular.

Volvo S60, denenmemiş tarzda test sürüşü ile tanıtıldı.
Şimdiye kadar üretilen en dinamik Volvo olarak tanımlanan yeni S60, Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve İstanbul Park Formula 1 Pisti'nde yapılan lansmanla Türkiye pazarındaki yolculuğuna başladı. Yılsonuna kadar 300 adet satılması planlanan yeni Volvo S60, şimdiye kadar denenmemiş tarzda bir test sürüşüyle, teknolojik yenilikleri ve dinamik özelliklerini gözler önüne serdi.

Victoria Silvstedt gözü kapalı test etti!
Adaptif Hız Sabitleyici, Otomatik Frenli Yaya Algılama sistemleri farklı istasyonlarda test edilirken; yeni Volvo S60, İstanbul Park'ın zorlu virajlarında da dinamik karakterini sergiledi. Volkan Işık ve ekibinin şovlarıyla renklenen test sürüşünde, Victoria Silvstedt, gözü kapalı şekilde Yaya Algılama Sistemi'ni test etti.

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01