Haberler

Volkan Işık’ın öğrencileri İstanbul’da yine göz doldurdu

 

Dünya Ralli Şampiyonası'nda puan alan ve Avrupa'da ralli kazanan tek Türk sporcu olan Volkan Işık ayrıca iki Türkiye Ralli Şampiyonluğu ile Avrupa Ralli Şampiyonası ikincilik ve üçüncülüklerinin de sahibidir. Volkan Işık, sporculuk başarılarından elde ettiği tecrübeyi ralli sporunun türlü bileşenlerine aktarmak amacıyla bugün takım direktörlüğü görevleri üstlenmekte, yönettiği takımları şampiyon yapmakta, yarış lastikleri ve otomobilleri geliştirmekte, özgün yarış otomobilleri tasarlamaktadır. Doğru otomobil kullanımını her şeyin üzerinde tutan Volkan Işık, Volkan Işık Akademi çatısı altında bugüne kadar 2000'i aşkın öğrenciyle sürüş incelik ve becerilerini paylaşmıştır.

Volkan Işık’ın öğrencileri İstanbul’da yine göz doldurdu
İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından 11–12 Aralık tarihlerinde organize edilen İstanbul Ralli Şampiyonası'nın 2. yarışı, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle yapıldı.

2002 senesinden beri organize edilen, amatör ve profesyonel tüm yarışçılar için vazgeçilmez hale gelen İstanbul Ralli Şampiyonası bu sene de büyük bir ilgi ile start aldı. Servis alanı ve kapalı parkın Viaport Alışveriş Merkezi'nde yer aldığı yarışa katılan 53 ekip, 11 Aralık Cumartesi günü saat 17:00’de VIA/PORT alışveriş merkezinin içindeki Gençlik Meydanı’nda kalabalık bir seyirci topluluğu önünde verilen sembolik start ile ralliye başladı. Pazar günü biri 14,90 km diğeri 8,10 km olmak üzere iki zorlu orman etabını geçen yarışmacılar, aynı zamanda VIA/PORT’un içinde organize edilen süper seyirci etabında yarış severlere güzel görüntüler verdi.

Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında dört pilot yarışa katıldı.
Türkiye’de motorsporlarına yeni isimler kazandırmayı hedefleyen ve bu hedefine doğru emin adımlarla devam eden Volkan Işık Sürüş Teknikleri, ralli eğitimlerine katılan pilotlarını, İstanbul Rallisi’nin 2. yarışında da desteklemeye devam etti. 
Ayşegül Bacak, Eytan Halfon, Kaya Tepe ve Tezcan Dalfidan, İstanbul Ralli Şampiyonası’nın 2. Yarışı’nda Volkan Işık Sürüş Teknikleri çatısı altında yarışma fırsatı bulan isimler oldu. 12 Aralık Pazar günü koşulan yarışta N2 sınıfı, 13 otomobille yarışın en fazla katılıma sahip sınıfı oldu.

Tezcan Dalfidan yine podyuma çıktı.
Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım ve İkinci Adım seminerlerine katılan Tezcan Dalfidan ve co-pilotu Eda Özer şampiyona’nın ikinci yarışın da N2 sınıfında podyumun en üst basamağında yer alarak, yarıştıkları sınıfın birincisi, genel klasman sekizincisi olarak başarılı bir yarış geçirmiş oldular.
Ayşegül Bacak ve Altan Atik ikilisi katıldıkları üçüncü ralli de finiş görerek yaşadıkları şansızlıklara son verdiler. Mersin’den ralliye katılan Kaya Tepe ve yeni co-pilotu Ersin Ören ile katılıkları ilk rallide N2 sınıfında altıncı olarak deneyim kazanmaya devam ettiler. Yarışa Murat 131 ile katılan Eytan Halfon ve Volkan Bacak ikilisi ilk özel etapta şansız bir şekilde yarış dışı kaldılar.

Şampiyonanın son yarışı 26 Aralık'ta.
2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı 26 Aralık tarihlerinde koşulacak. Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlarahttp://www.isok.org.tr'den ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 
0 555 832 01 01