Haberler

Eskişehir Valiliği personeli artık trafikte daha da güvenli

Eskişehir Valiliği personeli artık trafikte daha da güvenli
Volkan Işık Akademi, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ve KYK Yapı Kimyasalları’nın katkılarıyla 8 Nisan 2011 Cuma günü Eskişehir Valiliği personeline Güvenli Sürüş Eğitimi verdi.

12 katılımcı sertifika aldı
Volkan Işık Akademi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından sürüş tekniklerinin en ince detaylarının teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimlerin sonuncusu 8 Nisan’da Eskişehir Valiliği personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. İl Özel İdare Genel Sekreteri, Vali Özel Kalemi, İl Özel İdare ve Kaymakamlık Memur Personeli, İl Özel İdare Makam Şoförü, Vali Korumaları gibi üst düzey yönetici ve personelinden oluşan 12 katılımcıya, başarılı geçen eğitimin sonunda "Güvenli Sürüş Eğitimi Sertifikası" verildi.

Sürücülerin güvenli otomobil kullanma konusunda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, can ve mal kayıplarının azaltılması, trafikte diğer unsurların güvenliğinin arttırılması, sürücünün güvenliğinin arttırılması amacıyla düzenlenen eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki bölümde ele alındı.

Teorik ve pratik eğitimler verildi
Teorik bölümde, hızın tanımı, doğru oturma pozisyonu, direksiyonu doğru tutuş ve çevirme prensibi, aktif ve pasif güvenlik önlemleri, takip mesafesi, fren mesafesi, ABS’li ve ABS’siz araçlarla fren teknikleri, viraj dönüşleri ve ağırlık transferleri ana başlıkları altında katılımcılara aktarıldı. Pratik bölümde ise çift şerit değiştirme, acil duruş freni, traksiyon (önden ve arkadan kayma) ve engel aşma (geyik testi) istasyonları gerçekleştirildi.

Otomobil Kullanmak Bir Kültürdür
Temel amacını, toplumu otomobil kullanımı ile ilgili doğru bilgilendirerek trafik kazalarının azalmasına katkıda bulunmak ve daha bilinçli sürücüler yetiştirmek olduğunu vurgulayan Volkan Işık, "Otomobil kullanmak bir kültürdür. Bu felsefeyi doğru şekilde yerleştirebilirsek, Türkiye’de çok daha huzurlu bir trafikle yaşamaya başlayabiliriz" diyor.

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40