Haberler

Volkan Işık Akademi Bridgestone Lastiklerinin Performansını Gösterdi

Volkan Işık Akademi Bridgestone Lastiklerinin Performansını Gösterdi
Volkan Işık Akademi, Alfa Romeo işbirliği ile Bridgestone çalışanlarına 20 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde tanıtım ve test organizasyonu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en başarılı ralli pilotlarından Volkan Işık tarafından kurulan Volkan Işık Akademi kurulduğu günden bugüne uzman ve deneyimli kadrosu ile otomotiv firmalarının çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Katılımcılarına çok sayıda eğitim, test ve tanıtım organizasyonu ile sürüş incelik ve becerilerini aktaran Volkan Işık Akademi bir yeni etkinliğe daha adını yazdırdı.

Alfa Romeo’dan Araç Desteği
Volkan Işık Akademi Bridgestone çalışanlarından oluşan 25 kişilik bir katılımcı grubuna 20 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde test ve tanıtım organizasyonu gerçekleştirdi. İtalyan otomotiv üreticisi Alfa Romeo’nun Mito ve Giulietta modelleriyle araç desteği verdiği etkinlikte katılımcılara sürüş eğitimi ve lastik ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Bridgestone 4 farklı istasyonda yeteneklerini sergiledi
Volkan Işık Akademi’nin deneyimli eğitmen kadrosu tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Bridgestone lastikleri 4 farklı istasyonda yeteneklerini sergiledi. Pist üzerinde kurulan slalom, kuru zeminde fren, ıslak zeminde fren ve çift şerit değiştirme istasyonlarında Bridgestone çalışanlarına sürüş eğitimi verildi. Verilen eğitimin yanı sıra katılımcılar lastik kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular, lastiklerin sürüş sırasında gösterdiği tepkiler, ıslak ve kuru zemindeki performansları gibi farklı değişkenlerdeki reaksiyonları hakkında da bilgi sahibi oldular.

Günün sonunda ise katılımcılar, Volkan Işık Akademi eğitmenleri eşliğinde Porsche ile Co-Drive deneyimi yaşayarak, heyecan ve eğlenceli dakikalar yaşama fırsatı buldu.

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40