Haberler

İstanbul Ralli Kupası'nda Volkan Işık Akademi Duble Yaptı

İstanbul Ralli Kupası'nda Volkan Işık Akademi Duble Yaptı
İstanbul Otomobil Kulübü tarafından 17-18 Aralık tarihlerinde Şile bölgesindeki iki özel etapta düzenlenen İstanbul Ralli Kupası’nın 2’inci ayak mücadelesinde, Volkan Işık Akademi öğrencileri kendi sınıflarında ilk iki sırayı paylaşarak büyük bir başarıya imza attılar. 

Kural gereği bu yılki adı "İstanbul Ralli Kupası" olarak değiştirilen İstanbul Ralli Şampiyonası’nın 2’inci ayağı 17-18 Aralık tarihlerinde koşuldu. Pendik VIA/PORT Gençlik Meydanı’nda verilen startla başlayan ralli, iki etaptan oluştu. Toplam 49 otomobilin 36’sı Yeşilvadi ve Esenceli etaplarını ikişer kez geçerek finişe gelmeyi başardığı yarış, yoğun yağan yağmur altında çamur etaplarda seyir keyfi yüksek bir mücadeleye sahne oldu. 

İstanbul Ralli Kupası ilk ayak yarışının galibi Volkan Işık Akademi eğitmeni Osman Tüter, yarışı ikinci bitirirken kazandığı puanla kupaya bir adım daha yaklaşarak önemli bir avantaj da elde etmiş oldu.

Volkan Işık Akademi öğrencileri ilk iki sırada
Yola çıktığı günden bugüne kadar iki binin üzerinde öğrenciye verdiği eğitimler ile motorsporlarına adım atmasını sağlayan Volkan Işık Akademi, "İstanbul Ralli Kupası"nın 2’inci ayağına yine dört öğrencisi ile katıldı.
Volkan Işık Akademi çatısı altında ilk rallisine katılan Yiğit Timur ve Yıldıray Demircioğlu sınıf 9’da ilk iki sırayı paylaştı. Yiğit Timur’un 1’inci olarak tamamladığı yarışın son etabına aralarında çok az farkla olan genç pilotlar, yaptıkları atak ile yarışı 4.4 saniye farkla bitirdiler.
Motorsporlarına henüz 20 yaşındayken başlayan Ümitcan Özdemir ise genç pilotlar kategorisinin 2’incisi oldu.
Volkan Işık Akademi bünyesinde birebir ralli ve ralliye 2’inci adım eğitimleri alarak yarışmaya başlayan Ayşegül Bacak, bayan pilotlar kategorisinin 3’üncüsü olarak yarışı tamamladı.
İstanbul Ralli Kupası 2011’in son yarışı 24-25 Aralık tarihlerinde koşulacak ve kupa sahibini bulacak .

Detaylı bilgi için 
0555 832 01 01
0212 641 20 40